Mūsų duomenų registratoriai palaiko MQTT protokolą, atveriantį naują daiktų interneto pasaulį. MQTT protokolas įgyvendina pranešimų perdavimo modelį publish/subscribe, todėl galima lanksčiai platinti ir dalytis informacija.
Komandas galima siųsti į nuoseklųjį jutiklio (RS232/RS485/SDI-12) arba priedų (RS232) prievadą pagrindinėje plokštėje, taip pat pasirenkamosiose plokštėse.
MQTT duomenys skaidriai perduodami 1:1 atitinkamam nuosekliajam įrenginiui, o atsakymas taip pat gaunamas  1:1 formatu.
MQTT klientas turi interpretuoti duomenis į (iš) nuoseklųjį įrenginį (tai gali būti MODBUS/RTU, SDI-12, NMEA-0183 ar bet kuris kitas protokolas).
Duomenų registratorius sukurtas veikti autonomiškai ir savarankiškai be maitinimo iš elektros tinklo, tačiau dažnai turi turėti galimybę dalytis rodmenimis su SCADA sistema.
Dėl itin mažo energijos suvartojimo, duomenų kaupiklis po jutiklių rodmenų užmiega, todėl išorinė sistema negali jo užklausti.Duomenų registratorius gali būti maitinamas iš įvairių maitinimo šaltinių, pvz., 3,6 V ličio baterijos, 8..28 VDC, 12 V saulės baterijos arba integruotos saulės baterijos su akumuliatoriaus įkrovikliu.
Kai įrengta integruota saulės baterija, galima įrengti visiškai savarankišką nuotolinio stebėjimo stotį, tereikia registratoriaus ir jutiklių.
Šis savarankiškai veikiantis GSM registratorius taupo išlaidas, nes: a) saulės baterijų, b) didelių akumuliatorių, c) GSM ryšio modemo ir d) skydo su IP68 išpildymu.