Pažangus atliekų tvarkymas yra labai svarbus šiuolaikiniame pasaulyje, kuriame aplinkosauga ir išteklių valdymas yra svarbiausi prioritetai.
Šiukšlių dėžių užpildymo lygio, šiukšlių dėžės dangčio būklės ir šiukšlių degimo stebėjimas gali atlikti svarbų vaidmenį optimizuojant atliekų surinkimo ir šalinimo procesus.

Stebėdamos šiukšlių dėžių užpildymo lygį, atliekų surinkimo įmonės gali optimizuoti atliekų surinkimo grafiką, atsižvelgdamos į faktinius poreikius, o ne vadovaudamosi nustatytu grafiku.
Taip ne tik taupomas laikas ir ištekliai, bet ir mažinamas šiukšliavežių skaičius keliuose, todėl mažėja išmetamo anglies dioksido kiekis.
Šiukšlių dėžės dangčio būklė yra dar vienas labai svarbus išmaniojo atliekų tvarkymo veiksnys. Atviras šiukšliadėžės dangtis gali perpildyti šiukšliadėžę ir sukelti šiukšlinimą, pritraukti graužikų ir kitų kenkėjų.
Stebėdamos dangčio būklę, atliekų tvarkymo įmonės gali imtis tinkamų veiksmų, kad išvengtų perpildymo ir užtikrintų švarą.
Galiausiai šiukšlių užsidegimo stebėjimas gali padėti nustatyti, ar deginamos pavojingos medžiagos, dėl kurių į aplinką gali patekti kenksmingų medžiagų.
Siekiant apsaugoti aplinką ir žmonių sveikatą, labai svarbu tinkamai šalinti pavojingas atliekas, todėl ši funkcija yra ypač vertinga.


Išmanus atliekų tvarkymas padeda mažinti atliekų kiekį, taupyti išteklius ir saugoti aplinką, o kartu taupo laiką ir pinigus.
Galimybė stebėti užpildymo lygį, dangčio būklę ir šiukšlių užsidegimą yra labai svarbi siekiant šių tikslų,
todėl tokie sprendimai kaip "Milesight" jutikliai EM310-UDL, EM400-TLD ir EM400-MUD yra labai svarbi priemonė atliekų tvarkymo įmonėms.